Potwierdzenie płatności blikiem

Pobierz

Wpisujesz kod wygenerowany w aplikacji do odpowiedniego miejsca (terminal, pole w systemie szybkich płatności internetowych).. Przygotuj telefon, aby potwierdzić płatność w aplikacji bankowej.. Przy kolejnych zakupach kod BLIK nie będzie wymagany, a aplikacja banku poprosi Cię od razu o potwierdzenie płatności kodem PIN.. aplikacja poprosi Cię o potwierdzenie operacji (jeśli wszystko się zgadza .Jeśli kwota transakcji wykonywanej BLIK-iem przekracza 50 zł, musisz ją dodatkowo potwierdzić kodem PIN w aplikacji - a to kolejne zabezpieczenie Twoich pieniędzy.. Na ekranie telefonu pojawi się potwierdzenie, a.A jeśli już masz BLIKa na swoim smartfonie i chcesz zapłacić, to : uruchamiasz aplikację Twojego banku / banków, wpisujesz w terminalu bądź podajesz sprzedawcy sześciocyfrowy kod BLIK.. Cały proces jest wybitnie wygodny, trwa nie dłużej niż kilkanaście sekund i wymaga jedynie ściągnięcia aplikacji banku.Wystarczy, że podczas potwierdzania płatności w aplikacji banku zaznaczysz, że chcesz zapamiętać przeglądarkę lub sklep internetowy.. Możesz płacić w punktach oznaczonych logo BLIK.Użytkownicy aplikacji płatniczych są coraz bardziej wymagający.. Jednak w przyszłości ma umożliwiać realizację transakcji również za granicą (w sklepach stacjonarnych i internecie).. W IKO wejdź w Płatności → Czek BLIK → Utwórz czek..

System płatności BLIK łączy obydwie cechy.

BLIK.Rodzaj płatności: Przelew bankowy w czasie rzeczywistym BLIK jest formą płatności w postaci przelewu bankowego.. Do opłaty administracyjnej i ewidencyjnej, doliczana jest opłata manipulacyjna w wysokości 2 zł.. Takie osoby oczekują zarówno szybkości rozliczeń, jak i bezpieczeństwa.. Wybierz, czy chcesz zapłacić BLIKIEM z kodem, czy bez: jeśli chcesz płacić BLIKIEM z kodem, kliknij BLIK z kodem, a następnie postępuj zgodnie z instrukcją podaną wyżejKod, któryułatwi Ci życie.. Potwierdzasz płatność w aplikacji, wpisując PIN, którym się logujesz.Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć bankomat obsługujący ten system, wybrać opcję wypłata BLIK, równocześnie w aplikacji wygenerować kod BLIK i przepisać go na klawiaturze .Podczas zakupów wybierz opcję BLIK w formularzu dostawy i płatności.. Po dokonaniu płatności, wygenerowane zostanie potwierdzenie transakcji (w formacie PDF), z którego wydrukowaną kopią powinieneś udać się do urzędu w celu zamówienia dokumentu.Potwierdzanie PIN-em do aplikacji jest wymagane dla wszystkich transakcji BLIKIEM w Internecie oraz wypłat z bankomatów..

Dokonując płatności, wybierasz opcję zapłać BLIKIEM.

Popularność Blika dynamicznie rośnie.Teraz możesz wrócić do sklepu internetowego, który otrzyma potwierdzenie operacji i rozpocznie przygotowanie towaru do wysyłki/odbioru.. Jeśli chcesz możesz też płatności w sklepach stacjonarnych (POS) do 50 zł zatwierdzać jedynie przyciskiem "Akceptuj".Do płatności Blikiem wystarczy do smartfon, konto osobiste i aplikacja mobilna jednego z 13 banków.. Następnie wpisujemy kod na terminalu i potwierdzamy operację w aplikacji mobilnej.. Kliknij [płacę BLIKIEM].. Niezależnie od używanego urządzenia, przy kolejnych zakupach wybierasz metodę płatności Płacę z BLIK, a po zatwierdzeniu transakcji musisz mieć przy sobie smartfon, aby potwierdzić płatność za pomocą 4‑cyfrowego kodu w aplikacji PeoPay.. Sprawdź przypisane konto, wpisz wartość czeku, termin ważności i nadaj tytuł.Całość polega na wygenerowaniu specjalnego, jednorazowego kodu, po którego wprowadzeniu następuje niemal błyskawiczna płatność.. Ten sposób zapłaty za zakupy obsługiwany jest w terminalach POS, które sklepy na co dzień wykorzystują do obsługi kart płatniczych.. Co więcej, BLIKIEM można wypłacać gotówkę z bankomatów Euronet, Planet Cash i maszyn banków współpracujących (czyli PKO BP, Aliora, ING, Millennium, mBanku, Getinu i Santander).Blik jest całkowicie polskim systemem, opracowanym w 2015 roku przez Polski Standard Płatności (wtedy 6 banków: PKO BP, mBank, Alior Bank, Santander Bank Polska, Bank Millenium, ING Bank Śląski).Obsługą i nadzorem nad płatnościami blikiem zajmuje się Krajowa Izba Rozliczeniowa..

Ostatnim krokiem jest potwierdzenie transakcji w aplikacji bankowej.

Wpisanie i potwierdzenie sześciocyfrowego kodu to jedna z najprostszych form zrealizowania płatności, jakie można sobie wyobrazić.Gdzie można płacić Blikiem?. Jak płacić BLIKIEM?. W sklepie na terminalu płatniczym informujesz sprzedawcę, że chcesz zapłacić poprzez terminal płatniczy, następnie na terminalu wciskasz przycisk blik i przepisujesz kod.Aby zapłacić BLIKIEM: zgłoś sprzedawcy (kasjerowi) chęć zapłaty BLIKIEM, uruchom na smartfonie aplikację mobilną banku i kliknij w logo BLIK, poczekaj aż wyświetli się 6 cyfr kodu, wpisz na klawiaturze terminala (to urządzenie, które służy także do płatności kartą) wspomniane 6 cyfr i kliknij .Potwierdź płatność w telefonie Jak płacić BLIKIEM bez wpisywania kodu BLIK W internecie możesz płacić BLIKIEM jeszcze szybciej - bez wpisywania kodu BLIK.. w zależności od ustawień (które możesz samemu modyfikować) potwierdzasz wykonywaną operację dodatkowo kodem pin w telefonie.Logujesz się do swojego mobilnego systemu transakcyjnego.. Ważny jest 2 minuty.. Kod BLIK to jednorazowy, 6-cyfrowy kod, który znajdziesz w aplikacji swojego banku.. Uruchamiasz aplikację bankową i kod BLIK.. Po upływie tego czasu, możesz wygenerować nowy.. Ustawienia potwierdzania płatności BLIK możesz zmienić w aplikacji w zakładce Produkty > Szczegóły BLIK.Blik - system płatności mobilnych uruchomiony w lutym 2015 przez 6 polskich banków.Umożliwia użytkownikom smartfonów dokonywanie płatności bezgotówkowych w sklepach stacjonarnych i internetowych, wypłacanie i wpłacanie gotówki w bankomatach oraz dokonywanie przelewów i generowanie czeków z cyfrowym kodem.System jest prowadzony i rozwijany przez przedsiębiorstwo Polski Standard .Płatności BLIK i aplikacja Twojego banku są zabezpieczone na kilka sposobów: po pierwsze, podczas pobierania aplikacji banku obsługującego BLIK, Twój bank zweryfikuje Twoje konto.Opłaty możesz dokonać kartą płatniczą lub przelewem..

Odbiorca może otrzymać potwierdzenie transakcji w czasie rzeczywistym.

Możesz łatwo zarządzać Zakupami bez kodu w bankowości mobilnej.Po wyświetleniu kodu Blik, możesz wprowadzić go w terminalu płatniczym, w sklepie internetowym lub w bankomacie.. W ramach usługi Płacę z iPKO możesz podać kod BLIK zamiast logować się do serwisu iPKO, a wtedy środki do płatności zostaną pobrane z konta połączonego z BLIKIEM w aplikacji IKO:Oznacza to, że do płatności w sklepie lub wypłaty w bankomacie wymagany jest tylko smartfon - nie musisz nosić ze sobą portfela.. Kolejna, czwarta transakcja, będzie wymagała potwierdzenia PINem (tym samym, którym logujesz się do aplikacji).. Jak dotąd BLIK stał się standardem płatności krajowych, chociaż jego twórcy nie osiadają na laurach i planują ekspansję za granicę.3.. Kodu używasz, by rozpocząć swoją płatność.. Pierwsze kroki z BLIKIEM.. Ryzyko obciążenia zwrotnego: Nie: Gwarancja płatności: Nie: Możliwość zwrotu pieniędzy: Tak: Minimalna kwota transakcji: 0,01 PLN na transakcję: Maksymalna kwota transakcjiPłatności mobilne BLIK mogą być przyjmowane w różny sposób: w terminalach POS (punktach posiadających terminale do obsługi transakcji kartami płatniczymi) - na takim terminalu widnieje napis BLIK; w sklepach internetowych; w bankomatach; w maszynach samoobsługowych i opłatomatach; poprzez przelewanie pieniędzy z telefonu na telefonPrzy kasie należy poinformować sprzedawcę, że płacimy Blikiem..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.