Zgłoszenie do szczepienia 70+

Pobierz

Przed szczepieniem otrzymasz kwestionariusz do wypełnienia.. W przypadku osób niepełnoletnich kwestionariusz będą podpisywać rodzice.W czwartek, 11 marca 2021 r., ruszyły zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób urodzonych w 1952 roku, czyli mających 69 lat.. Dane kontaktowe Administratora Danych: Ministerstwo Zdrowia.Do szczepienia można zgłosić wszystkich cudzoziemców, którzy posiadają prawo do stałego lub czasowego pobytu w Polsce.. Administratorem danych osobowych przetwarzanych na Internetowym Koncie Pacjenta jest Minister Zdrowia.. Skuteczność jest niższa niż w przypadku innych wariantów.Od 15 stycznia wszystkie osoby od 18. do 70. roku życia będą mogły zgłosić swoją gotowość do zaszczepienia przeciwko COVID-19 - zapowiedział szef KPRM Michał Dworczyk.. Pacjent może wydrukować sobie wcześniej kwestionariusz wywiadu przesiewowego i go wypełnić przed szczepieniem.. Wszystko wskazuje na to, że druga po 80-latkach grupa seniorów w wielu przychodniach POZ będzie musiała poczekać nie tylko na szczepienie, ale też na wyznaczenie terminu.. Najpierw zostaniesz poproszony o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego.Od 22 stycznia w ten sam sposób będą mogły zarejestrować się osoby powyżej 70. roku życia.. Od 11 marca, kolejno w odstępach tygodniowych do seniorów 70 plus dołączano młodsze roczniki, by ostatecznie - 25 marca uwolnić zapisy dla wszystkich chętnych powyżej 60. r.ż.Za pośrednictwem dwóch kanałów dostępu, czyli internetowego i infolinii, ponad 66 tysięcy osób powyżej 70. roku życia zarejestrowało się na szczepienie - powiedział w "Jeden na jeden .Szczepienie przeciwko COVID-19: osoby po 80. roku życia i 70. roku życia..

Nie ma zaleceń dotyczących szczególnego przygotowania do szczepienia.

Podczas rejestracji na szczepienie trzeba od razu zgłosić lekarzowi lub pielęgniarce POZ, że potrzebny jest dojazd do miejsca zamieszkania.Na szczepienia przeciw COVID-19 w tej chwili rejestrują się osoby, które ukończyły 60 lat.. W związku z tą sytuacją zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie pacjentów w tym procesie przez:Wyślij SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.. Ze względu na ograniczoną dostępność szczepionki, nie wszyscy zainteresowani zostają umówieni w.Loteria, rywalizacja gmin i szczepienia dla osób 70+ w domu - kolejne zachęty do szczepień przeciw COVID-19 w ramach Narodowego Programu Szczepień 24.05.2021 Rekordowe poparcie dla działań rządu w sprawie szczepień przeciw COVID-19Na szczepienie przeciw Covid-19 mogą się już rejestrować osoby, które skończyły 80 lat.. Zaloguj się do e-rejestracji.. To daje im prawo do umówienia się na termin podania pierwszej dawki.Poinformował też, że 15 stycznia zostanie uruchomiony "formularz zgłoszenia chęci szczepienia" dla wszystkich osób od 18. do 70. roku życia.Szczepienie odbywać się będzie w pełnym reżimie sanitarnym..

Zgłoszenie chęci szczepienia przez formularz online nie jest rejestracją na szczepienie.

Na zgłoszenia maja czas do soboty 13 marca.. Jest on podstawą dla lekarza do decyzji o szczepieniu.. Dla pozostałych osób powyżej 70. roku życia zainteresowanych szczepieniem przeciw koronawirusowi udostępniamy możliwość zgłoszenia się na szczepienia przez infolinię i formularz internetowy.. Dla dzwoniących z zagranicy - 22 62 62 989.. Zapisać można się telefonicznie -.Zapisz się na szczepienie.. Wyjaśniamy, na czym polegają różnice.Zapisu na szczepienie można dokonać na cztery sposoby: Pierwszy to telefon na całodobową i bezpłatną infolinię - 989.. Wysyłając SMS pod jeden z wyżej wskazanych numerów (oba numery prowadzą do jednego systemu), połączysz się z systemem, który pokieruje Cię krok po kroku.. Od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia.Zgłoszenie na szczepienie dla osób w wieku od 18 do 69 lat nic nie daje - nie jest warunkiem skierowania na szczepienie ani nie zmienia naszego miejsca w kolejce.. Z kolei seniorzy 70+ będą .Koncern biotechnologiczny BioNTech przedstawił ustalenia w zakresie skuteczności szczepionki, którą opracował wraz z koncernem Pfizer, w walce z indyjską mutacją SARS-CoV-2..

Jacy członkowie rodziny pracowników zakładów pracy mogą zostać zgłoszeni do szczepienia?

Z kolei 22 stycznia będą mogli to zrobić seniorzy powyżej 70. roku życia.. Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r. .. Osoby, które zgłoszą gotowość będą mogły w pierwszej kolejności zarejestrować się na konkretny termin sczepienia - wyjaśnił.od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat.. Zgłoś i omów z personelem szczepiącym, jeżeli: miałeś ciężką reakcję alergiczną lub zaburzenia oddychania po jakimkolwiek szczepieniu15 stycznia, gdy ruszy rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów powyżej 80. roku życia, w sieci pojawi się też formularz, za pomocą którego każda osoba od 18. do 69. roku życia będzie mogła zgłosić chęć poddania się szczepieniu.. Możliwe jest zgłoszenie wszystkich osób, które zostaną zadeklarowane przez pracowników jako członkowie ich rodziny (jeżeli pracodawca wyrazi na to zgodę).przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19 Kwestionariusz należy wypełnić przed wizytą u lekarza.. Zarejestrować się będziesz mógł w momencie, kiedy zostaną ogłoszone terminy szczepienia dla Twojej grupy i dostaniesz e-skierowanie.Od 15 stycznia wszystkie osoby powyżej 70 roku życia będą miały wystawione e-skierowania na szczepienia przeciwko COVID-19..

W przyszłym...Od 15 stycznia ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat.

Zgłoszenie chęci szczepienia przez formularz online to nie to samo, co .mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej i pacjenci Zakładów Leczniczo-Opiekuńczych; seniorzy (osoby, które skończyły 80 lat - będą mogły się rejestrować na szczepienie od 15.01.2021, a osoby, które skończyły 70 lat - od 22.01.2021); służby, które wspomagają walkę z COVID-19 - m.in. policja i wojsko; nauczyciele.Seniorzy, osoby niepełnosprawne lub niesamodzielne, które z różnych przyczyn nie mogą stawić się w punkcie szczepień, mogą zostać zaszczepione przeciw COVID-19 w domu.. Nie jest potrzebny osobisty kontakt.22 stycznia ruszyła rejestracja dla osób powyżej 70. roku życia.. Grafiki są bowiem napięte, a najbliższe terminy zarezerwowane dla najstarszych pacjentów..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt