Zwolnienie ze składki zus za marzec 2021

Pobierz

Niezbędne jest do tego złożenie wniosku do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.Od 4 maja będzie można ubiegać się o zwolnienie z opłacania składek za marzec i kwiecień 2021 roku - informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.. Pomoc wg zapowiedzi ma otrzymać 60 branż wg kodów PKD.Możesz wystąpić o zwolnienie obowiązku opłacania składek za grudzień 2020 r. i styczeń 2021 r., jeśli na 30 listopada 2020 r. rodzaj Twojej przeważającej działalności, według Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) 2007, oznaczony był kodem: 49.32.Z - działalność taksówek osobowych,Zwolnienie z obowiązku opłacania składek ZUS Rozporządzenie wprowadza możliwość zwolnienia z obowiązku opłacania składek ZUS za miesiące marzec 2021 r.- kwiecień 2021 r. lub za sam kwiecień 2021 r. dla poszczególnych grup działalności gospodarczej wg klasyfikacji PKD do której należy przedsiębiorca.. Z tego rodzaju pomocy .Odroczenie składek ZUS za marzec 2021 r. Zwolnienie ze składek ZUS za marzec to jedno z podstawowych narzędzi pomocy przedsiębiorcom w czasie epidemii przewidziane w tzw. tarczy branżowej dla firm, jednak rząd jeszcze nie wydał kolejnego rozporządzenia w tej sprawie.. Okazuje się, że część firm będzie mogła skorzystać z ulgi za marzec i kwiecień, a część tylko za kwiecień (patrz infografika).Od 4 maja przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie z opłacania składek także za marzec i kwiecień 2021 r. Nadal będzie można uzyskać ze zwolnienia za grudzień 2020 r., styczeń, a także za luty 2021 r. jeżeli będą spełnione nowe określone warunki.To m.in. możliwość ubiegania się o zwolnienie ze składek ZUS na marzec i kwiecień..

Wnioski o zwolnienie z ZUS przez platformę PUE.

Z kolei pod koniec kwietnia rozpoczęło się .albo za marzec i kwiecień 2021 r. albo za kwiecień 2021 r. Warunki zwolnienia Kody PKD Podobnie jak wcześniej, z nowego zwolnienia z zapłaty składek ZUS będą mogli skorzystać przedsiębiorcy jedynie z wybranych branż, a mówiąc dokładniej tylko ci, których wiodący kod PKD znajduje się na poniższej liście:Ewelina Czechowicz 16 kwietnia 2021 (aktualizacja: 19 kwietnia 2021) Zwolnienie ze składek ZUS, dofinansowanie wynagrodzeń pracowników na trzy miesiące, świadczenia postojowe oraz dotacje dla mikro i małych przedsiębiorców przewiduje nowelizacja rozporządzenia przyjęta w piątek przez Radę Ministrów.Tarcza za marzec i kwiecień 2021 r. Zwolnienie ze składek ZUS, dofinansowanie wynagrodzeń pracowników na trzy miesiące, świadczenia postojowe oraz dotacje dla mikro i małych przedsiębiorców przewiduje nowelizacja rozporządzenia przyjęta w piątek [red. 16 kwietnia 2021 r.] przez Radę Ministrów.DGP udało się jednak ustalić kilka szczegółów dotyczących zwolnienia ze składek.. We wtorek, 4 maja 2021 r., zostały udostępnione nowe wnioski o nowe zwolnienie ze składek ZUS - tym razem za miesiące marzec i kwiecień 2021 r. Rozszerzono również katalog branż uprawnionych do tego zwolnienia..

Dotyczy to przede wszystkim marca 2021 r.Zwolnienie ze składek ZUS za marzec i kwiecień.

I faktycznie, o większość form pomocy właściciele firm i samozatrudnieni mogą ubiegać się do końca maja 2021 r.Od 4 maja 2021 r. przedsiębiorcy o określonym PKD będą mogli wnioskować o zwolnienie z opłacania składek za marzec i kwiecień 2021 r. oraz o świadczenie postojowe - niektórzy z nich będą mogli otrzymać je pięciokrotnie.Na podstawie zapowiedzi resortu rozwoju, a także premiera Mateusza Morawieckiego ze zwolnienia z konieczności opłacania składek ZUS skorzystać będą mogli ci przedsiębiorcy, których obejmowała już tarcza branżowa w poprzednich miesiącach.. Można też nawet pięciokrotnie skorzystać ze świadczenia postojowego, ale nie dotyczy to wszystkich rodzajów działalności.. Nowe zwolnienia ze składek i postojoweZwolnienie z ZUS marzec 2021 Wydłużenie działania Tarczy Branżowej, o którym mówił kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki, ma wesprzeć przedsiębiorców w kolejnych miesiącach.. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać od 26 kwietnia 2021 r., jednak dla postojowego i zwolnienia z ZUS przewidziano inny termin - 4 maja 2021 r. Natomiast ostateczny termin złożenia wniosku o umorzenie składek ZUS to 30 czerwca 2021 r.Zwolnienie ze składek ZUS za marzec i kwiecień i postojowe Przedsiębiorcy z branż wymienionych w najnowszej Tarczy antykryzysowej będą mogli wystąpić o zwolnienie z opłacania składek także za marzec i kwiecień 2021 r. Będą też mogli skorzystać ze świadczenia postojowego nawet pięciokrotnie.Ze zwolnienia z obowiązku opłacania składek za marzec 2021 r. i kwiecień 2021 r. może skorzystać każdy, kto prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą i rodzaj przeważającej działalności, według Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) 2007, na 31 marca 2021 r., oznaczony jest następującym kodem:— ZUS (@zus_pl) April 14, 2021..

Od kiedy i do kiedy można składać wniosek o zwolnienie ze składek ZUS za marzec i kwiecień 2021 r.?

4 maj 2021 (09:26) | Aktualizacja: 5 maj 2021 (09:32) | 0.. Pod uwagę należy .Jednak przedsiębiorców, którzy występują o zwolnienie z opłacania składek będzie obowiązywał nowy termin przesyłania deklaracji rozliczeniowych lub imiennych raportów miesięcznych - do 31 marca 2021 r. Więcej informacji o świadczeniu postojowym jednokrotnym, dwukrotnym lub trzykrotnym.Z niezrozumiałych powodów robi to w taki sposób, jakby za niemal każdym razem był zaskakiwany koniecznością przedłużenia zwolnienia z ZUS czy postojowego.. Rozwiązanie obejmuje firmy z kilkudziesięciu branż.Składki ZUS za marzec 2021 r., płatne do 12 kwietnia 2021 r. Łącznie składki ZUS za miesiąc marzec wynoszą 1457,49 zł (łącznie z dobrowolną składką na ubezpieczenie chorobowe) lub 1380,18 zł (bez składki chorobowej).Od 4 maja przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie z opłacania składek za marzec i kwiecień 2021 r. Pojawi się także możliwość pięciokrotnego otrzymania świadczenia postojowego.Nowa odsłona tarczy antykryzysowej pozwala przedsiębiorcom z branż objętych pomocą wystąpić o zwolnienie z opłacania składek na ZUS za marzec i kwiecień 2021..

Jedną z najważniejszych ulg wprowadzanych na mocy Tarczy 9.0 ma być zwolnienie ze składek ZUS za okres marca i kwietnia.

Firmy mogą od dziś składać wnioski..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt