Porozumienie jastrzębskie mural

Pobierz

Organizatorem Konkursu jest Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój.Home • Wiadomości Porozumienie Jastrzębskie na muralu.. Dane przechowywane będą przez czas niezbędny do zorganizowania i przeprowadzenia konkursu i archiwizacji dokumentów dotyczących konkursu.. 3 lata temu zapisałem się do szkółki piłkarskiej.. W tym roku upływa czterdzieści lat od podpisania Porozumienia Jastrzębskiego.. Jednym z elementów obchodów będzie mural, namalowany na bocznej ścianie czteropiętrowego bloku mieszkalnego przy ulicy Śląskiej.. Dzięki temu w pigułce pokazujemy, czym było Porozumienie Jastrzębskie.. Mural znajduje się na bloku przy ul. Śląskiej.. W mieście już wcześniej powstały inne tego typu malowidła.Zapraszamy do udziału w konkursie na mural.. Będą go mogli podziwiać kierowcy jadący Aleją Piłsudskiego.. Konkurs na zaprojektowanie muralu władze miasta ogłosiły w marcu tego roku.Narysujcie Porozumienie Jastrzębskie!. Projekt muralu został wyłoniony spośród 200 zgłoszonych do ogólnopolskiego konkursu.Porozumienie Jastrzębskie zostało podpisane w kopalni Manifest Lipcowy 3 września 1980 roku przez Komisję Rządową z przewodniczącym Aleksandrem Kopciem i Prezydium Komitetu Strajkowego z przewodniczącym Jarosławem Sienkiewiczem.. W związku z obchodami 40. rocznicy Porozumienia Jastrzębskiego przypadającej na rok 2020 ogłoszony zostaje konkurs na opracowanie projektu muralu pod roboczym tytułem Porozumienie Jastrzębskie..

Jastrzębie-Zdrój: mural już gotowy.

"Dzięki temu w pigułce pokazujemy, czym było Porozumienie Jastrzębskie" - napisała prezydent, wyrażając nadzieję, że to nie ostatni tego typu mural w Jastrzębiu-Zdroju.. W piątek.. Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój ogłasza konkurs na jego projekt.. W tym roku obchodzimy 40. rocznicę podpisania Porozumienia Jastrzębskiego.. Na prostokątnej ścianie 4-piętrowego bloku przy ulicy Śląskiej ma być grafika upamiętniająca Porozumienie Jastrzębskie.Narysujcie Porozumienie Jastrzębskie!. Wyniki Super Szansy z 26.05.2021 z godz. 21.50 znamy już oficjalnie .Tu każdy symbol ma znaczenie.. Jednym z elementów obchodów będzie mural, namalowany na bocznej ścianie czteropiętrowego bloku mieszkalnego przy ulicy Śląskiej.Zobaczcie, jak powstawał mural na bloku przy ulicy Śląskiej.. Stwórzcie projekt nawiązujący tematycznie do zbliżającej się rocznicy podpisania Porozumienia Jastrzębskiego i zmieńcie oblicze bloku przy ulicy Śląskiej.. "Dzięki temu w pigułce pokazujemy, czym było Porozumienie Jastrzębskie" - napisała prezydent, wyrażając nadzieję, że to nie ostatni tego typu mural w Jastrzębiu-Zdroju.. Piłsudskiego.. Strajkujący górnicy wywalczyli wolne soboty, a także spełnienie szeregu innych postulatów .Tegoroczne uroczystości upamiętniające Porozumienie Jastrzębskie mają mieć szczególny charakter w związku z 40. rocznicą tego wydarzenia..

Ten czas chcemy upamiętnić poprzez stworzenie muralu.

To hołd oddany jastrzębskim górnikom, który 40 lat temu podpisali Porozumienie Jastrzębskie.. "Dzięki temu w pigułce pokazujemy, czym było Porozumienie Jastrzębskie" - napisała prezydent, wyrażając nadzieję, że to nie ostatni tego typu mural w Jastrzębiu-Zdroju.. 4.09 - 18.00 - Rodzinny Rajd Rowerowy z okazji 40. Rocznicy podpisania Porozumienia Jastrzębskiego.Zobacz najciekawsze publikacje na temat: Mural Porozumienie Jastrzebskie.. Jednym z elementów obchodów będzie mural, namalowany na bocznej ścianie czteropiętrowego bloku mieszkalnego przy ulicy Śląskiej.Tegoroczne uroczystości upamiętniające Porozumienie Jastrzębskie mają mieć szczególny charakter w związku z 40. rocznicą tego wydarzenia.. Chcemy uczcić ją w wyjątkowy sposób.. Z tej okazji ogłaszamy konkurs na projekt muralu, w którym główna nagroda wynosi 15 tysięcy złotych.Porozumienie jastrzębskie - porozumienie podpisane 3 września 1980 w Jastrzębiu-Zdroju przy Kopalni Węgla Kamiennego "Manifest Lipcowy" (obecnie: "Zofiówka"), przez Komisję Rządową (przewodniczący Aleksander Kopeć) i Prezydium Międzyzakłodowego Komitetu Strajkowego (przewodniczący Jarosław Sienkiewicz).Jest zaliczane do Porozumień sierpniowych.Jastrzębie-Zdrój: mural już gotowy.. To hołd oddany jastrzębskim górnikom, który 40 lat temu podpisali Porozumienie Jastrzębskie.Obok muralu, który powstał z okazji rocznicy, stanie wystawa z pozostałymi pracami wyróżnionymi w konkursie..

6.Konkurs na projekt muralu: Porozumienie Jastrzębskie.

Konkurs na zaprojektowanie muralu władze miasta ogłosiły w marcu tego roku.Jastrzębie składa hołd górnikom w nietypowy sposób.. "Mural znajdujący się ponad 70 metrów nad ziemią upamiętnia podpisanie Porozumień Sierpniowych, przywołując pamięć o tych ważnych wydarzenia za pomocą współczesnego .. Konkurs na zaprojektowanie muralu władze miasta ogłosiły w marcu tego roku.. To hołd oddany jastrzębskim górnikom, który 40 lat temu podpisali Porozumienie Jastrzębskie.. Jednym z elementów obchodów będzie mural, namalowany na bocznej ścianie czteropiętrowego bloku mieszkalnego przy ulicy Śląskiej.Zobaczcie, jak powstawał mural na bloku przy ulicy Śląskiej.. 14 sierpnia, po południu rozebrano rusztowanie i mieszkańcy Jastrzębia mogli zobaczyć mural na bloku przy ulicy Śląskiej w pełnej krasie.. To hołd złożony górnikom, który dokładnie 40 lat temu walczyli o naszą wolność.. "Dzięki temu w pigułce pokazujemy, czym było Porozumienie Jastrzębskie" - napisała prezydent, wyrażając nadzieję, że to nie ostatni tego typu mural w Jastrzębiu-Zdroju.. Konkurs aktualny.. Będą go mogli podziwiać kierowcy jadący Aleją Piłsudskiego..

Nietypowy, olbrzymi mural na 40-lecie podpisania Porozumienia Jastrzębskiego.

Będą go mogli podziwiać kierowcy jadący Aleją Piłsudskiego.. Mural to hołd złożony górnikom, którzy dokładnie 40 .Mural, który powstał na szybie KWK Zofiówka nie jest jedynym upamiętniającym wydarzenia sprzed 40 lat w Jastrzębiu-Zdroju.. Równo 40 lat temu w naszym mieście podpisano Porozumienie Jastrzębskie.. Chcemy uczcić ją w wyjątkowy sposób.. Osobom biorącym udział w konkursie przysługuje prawo do wglądu, poprawy i/lub usunięcia przetwarzanych danych osobowych w każdym czasie.. "Porozumienie Jastrzębskie" | konkurs na mural W związku z obchodami 40. rocznicy Porozumienia Jastrzębskiego przypadającej na rok 2020, Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój ogłosił konkurs na opracowanie projektu muralu.Tegoroczne uroczystości upamiętniające Porozumienie Jastrzębskie mają mieć szczególny charakter w związku z 40. rocznicą tego wydarzenia.. Już we wrześniu minie równe 40 lat, gdy zostało ono podpisane - właśnie w naszym mieście - pisze Anna Hetman, prezydent Jastrzębia-Zdroju.muralu "Porozumienie Jastrzębskie".. Zobaczcie zdjęcia.. Dostęp do wystawy będzie od strony al.. Górnicy do już istniejących 21 postulatów z Gdańska dodali swoje.Tegoroczne uroczystości upamiętniające Porozumienie Jastrzębskie mają mieć szczególny charakter w związku z 40. rocznicą tego wydarzenia.. Konkurs na zaprojektowanie muralu władze miasta ogłosiły w marcu tego roku.Jastrzębie-Zdrój: mural na 40-lecie Porozumienia Jastrzębskiego.. Z tej okazji ogłaszamy konkurs na projekt muralu, w którym główna nagroda wynosi 15 tysięcy złotych.Cenię wolność, więc lubię Porozumienie Jastrzębskie!. 16 metrów wysokości, 10 metrów szerokości.Mural upamiętniający Porozumienie Jastrzębskie oraz 40-lecie NSZZ "Solidarność" powstał na elewacji szybu skipowego Ruchu Zofiówka KWK Borynia-Zofiówka.. W tym roku obchodzimy 40. rocznicę podpisania Porozumienia Jastrzębskiego..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt