Odwołanie godzin dla seniorów

Pobierz

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 14 października 2020 r. (Dz.U.. Zgodnie z rozporządzeniem obowiązującym od 15 października 2020 r. do odwołania, od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-12.00, w niektórych obiektach handlowych lub usługowych mogą być obsługiwane wyłącznie osoby, które ukończyły 60. rok życia.. Od poniedziałku, 4 maja, decyzją Rady Ministrów został wprowadzony kolejny etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19, który dotyczy handlu.. Od czwartku (15 października) do odwołania w godz. 10-12 osoby poniżej 60. roku życia nie zrobią zakupów.Od 15 października ponownie obowiązują godziny dla seniorów.. Nadal każdy klient musi mieć zasłonięty nos i usta oraz nosić rękawiczki.Rozporządzenie wchodzi w życie w czwartek 15 października i obowiązuje do odwołania.. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 12.00 w sklepach spożywczych, drogeriach, aptekach zakupy będą mogły zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia.. Branża handlowa jest zdania, że przywrócenie godzin dla seniorów było błędem. Od której do której są godziny dla seniorów w Biedronce?. Szanowni Klienci, Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14 października 2020 od czwartku (15 października) na terenie sklepów spożywczych, drogerii, aptek oraz punktów pocztowych w godzinach 10.00-12.00 obowiązują godziny dla osób powyżej 60 roku życia.Sobota i niedziela 2 i 3 maja będą pierwszymi dniami, w których nie obowiązują tzw. godziny dla seniorów w sklepach przez ich likwidacją również w tygodniu od 4 maja.Koronawirus: Godziny dla seniorów obowiązują od 15 października 2020 r. do odwołania..

Rząd rezygnuje z godzin dla seniorów.

Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów weszło w życie dziś i ma obowiązywać do odwołania.Godziny dla seniorów obowiązują od czwartku 15 października do odwołania.. Do tej pory, od poniedziałku do piątku w godzinach 10-12, zakupy mogły zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia.Godziny dla seniorów zakładają, że od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-12.00 w sklepach, aptekach, drogeriach czy na poczcie obsługiwane są jedynie osoby w wieku 60 plus.. Poniżej lista sklepów.. Dodatkowo wprowadzone rozwiązanie miało także sprawić, że osoby starsze nie będą mieszały się w komunikacji miejskiej z innymi podróżnymi, ponieważ godziny dla seniorów .Rozporządzenie w tej sprawie znosi m.in. obowiązujące od 1 kwietnia br. godziny dla seniorów (sklepy spożywcze, drogerie i apteki otwarte w godzinach 10-12 tylko dla osób starszych, powyżej 65. roku życia).. Nakazuje ono "obiektom handlowym i usługowym" w godzinach 10-12 obsługiwanie wyłącznie seniorów .Sygnały napływające do Polskiej Izby Handlu po kilku pierwszych dniach funkcjonowania rozwiązań tworzących w sklepach godziny tylko dla seniorów pomiędzy 10 a 12 wskazują, że jakkolwiek intencje ustawodawcy były w tym wypadku podyktowane względami bezpieczeństwa i troską o osoby starsze, to w praktyce rozwiązanie wymaga w najlepszym razie korekty.Zgodnie z rozporządzeniem do odwołania w sklepach spożywczych, drogeriach, aptekach oraz obiektach świadczących usługi pocztowe zostaną wprowadzone tak zwane godziny dla seniorów.Aż do czasu odwołania "godziny dla seniorów" obowiązują w sieci sklepów Biedronka..

Tak zwane godziny dla seniorów wprowadzono od początku kwietnia.

Niektóre urzędy gmin na Podkarpaciu już zdecydowały o zamknięciu dla interesantów do odwołania.Od wczoraj przestały obwiązywać w sklepach w Polsce "godziny dla seniorów".. jest też jasne, że "godziny dla seniorów" obowiązują w każdy dzień powszedni (a więc nie dotyczą weekendów) w godzinach od 10.00 do 12.00 ; obowiązkiem każdej placówki jest poinformowanie ("w sposób w niej przyjęty") o godzinach, w których obsługuje się tylko osoby starsze;Godziny dla seniorów będą obowiązywać od 15 października do odwołania - wynika z rządowego rozporządzenia.. Jak wskazano w dokumencie, dotyczy to obiektów, których przeważająca działalność polega na sprzedaży:Od czwartku, 15 października 2020 r., do odwołania rząd wprowadza godziny dla seniorów.. Specjalne godziny dla osób powyżej 60. roku życia mają jednak wyglądać inaczej niż wiosną.Od 4 maja wraz z przywróceniem działalności centrów handlowych, w sklepach nie obowiązują już godziny dla seniora.. Rozporządzenie w tej sprawie znosi m.in. obowiązujące od 1 kwietnia br. godziny dla seniorów (sklepy spożywcze .Godziny dla seniorów miały ograniczyć ryzyko potencjalnego zakażenia się Covid-19 przez osoby starsze, dla których koronawirus jest najbardziej niebezpieczny..

Od wczoraj większość ...Godziny dla seniorów - kogo i gdzie obowiązują.

Od czwartku, 15 października 2020 r., do odwołania rząd wprowadza godziny dla seniorów.Karolina Misztal/ Polska Press.. Gdzie obowiązują godziny dla seniora: sklepy spożywcze: np. Biedronka, Żabka, Netto, Lidl i inne piekarnie drogerie apteki, punkty apteczne sklepy medyczne sklepy ze specjalną żywnością dietetyczną, leczniczą itp. poczta— od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-12.00 obsługują wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia.. Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji zaapelowała do rządu, by w miejsce wprowadzenia ograniczeń godzinowych między.Przepisy o godzinach dla seniorów nie przewidują takiego wyjątku.. Od poniedziałku do piątku między 10 a 12 w sklepach mogą przebywać wyłącznie osoby, które ukończyły 60 lat.. Ze względu na 2 godziny w których zakupy może robić tylko wybrana grupa Polaków sieć Biedronka podjęła decyzję o przedłużeniu godzin pracy wielu ze swoich sklepów.Oznacza to, że w weekendy sklepy będą zwolnione z tego obowiązku.. Godziny dla seniorów - ważne zmianyZakłada ono m.in. rezygnację z tzw. godzin dla seniorów, możliwość korzystanie z przyłbic zamiast maseczki lub części odzieży w celu zakrywania ust i nosa, a także wprowadza zmiany w zakresie przywrócenia działalności centrów handlowych, prowadzenia usług hotelarskich, funkcjonowania muzeów czy bibliotek.Powoływali się również na dane opublikowane przez Polską Izbę Handlu, z których wynika, iż w kwietniu 2020 r. obroty w małych sklepach o wielkości do 300 m 2 oraz w supermarketach ( m 2) w okresie obowiązywania godzin dla seniorów łączne obroty były o prawie 40 procent niższe niż godzinę później.Godziny dla seniorów..

Godziny dla seniorów weszły w życie 31 marca i obowiązywały do 3 maja.

2020 poz. 1797) zmieniające rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 9 października 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, w dodanym § 7a wprowadziło tzw. godziny dla seniorów.Od czwartku w godz. 10-12 osoby poniżej 60. roku życia nie zrobią zakupów.. Do tej pory w tygodniu, od godziny od 10 do 12 do sklepu po zakupy mogły wejść tylko osoby po 65. roku życia.. Rząd zapowiedział, że z powodu pandemii koronawirusa od czwartku wprowadzone zostaną godziny dla seniorów w sklepach spożywczych, aptekach i drogeriach.. W sklepach nie będzie już specjalnych godzin wyznaczonych na zakupy dla osób 60 plus Dla bezpieczeństwa najbardziej narażonych na zakażenie koronawirusem, czyli .Godziny dla seniora od 15 października Od 15 października do odwołania rząd wprowadza godziny dla seniora.. W rozporządzeniu z 31 marca nie wskazano jednak dni .Godziny dla seniorów powróciły.. W jakich sklepach, w jakich godzinach [LISTA PLACÓWEK] W środę wieczorem rząd opublikował .Liczba wyświetleń: 1350.. Kiedy nie obowiązują?. Od 15 października zakupy między 10 a 12 zrobią wyłącznie osoby, które ukończyły 60 lat..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt