Zwolnienie z opłacania składek zus za marzec 2021

Pobierz

Zakres i forma wsparcia zależy od rodzaju przeważającej działalności gospodarczej.Zwolnienie z ZUS za styczeń 2021.. Z uwagi jednak na to, że rozporządzenia dotyczące wsparcia dla przedsiębiorców pojawiają się w ostatnim czasie średnio raz w miesiącu, nie wszystko jeszcze stracone.. Nowe zwolnienia ze składek i postojoweMożesz wystąpić o zwolnienie obowiązku opłacania składek za grudzień 2020 r. i styczeń 2021 r., jeśli na 30 listopada 2020 r. rodzaj Twojej przeważającej działalności, według Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) 2007, oznaczony był kodem: 49.32.Z - działalność taksówek osobowych,Od 4 maja będzie można ubiegać się o zwolnienie z opłacania składek za marzec i kwiecień 2021 roku - informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.. Z instrumentów pomocowych oferowanych przez rząd w ramach przedłużonej tarczy antykryzysowej / tarczy branżowej skorzystać ma łącznie ponad 60 branż (kodów PKD).Możesz wystąpić o zwolnienie z obowiązku opłacania składek za marzec i kwiecień 2021 r., jeśli na 31 marca 2021 r. rodzaj Twojej przeważającej działalności, według Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) 2007, oznaczony był kodem: 49.32.Z - działalność taksówek osobowych,Świadczenie postojowe i zwolnienie z opłacania składek ZUS z tarczy 9.0 od 4 maja 2021 r. Od 4 maja 2021 r. przedsiębiorcy o PKD wskazanym w tarczy antykryzysowej 9.0 będą mogli wnioskować o zwolnienie z opłacania składek za marzec i kwiecień 2021 roku oraz o świadczenia postojowe..

Zwolnienie z ZUS za marzec i kwiecień 2021 r. Kto skorzysta?

Niektórzy właściciele firm mogą takie świadczenie otrzymać nawet pięciokrotnie.Wniosek o zwolnienie ze składek składa się na druku RDZ-B7, który można składać od 4 maja 2021 r. do 30 czerwca 2021 wyłącznie w formie elektronicznej przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, także za pośrednictwem strony gov.pl.DGP udało się jednak ustalić kilka szczegółów dotyczących zwolnienia ze składek.. Natomiast o zwolnienie z opłacania składek za styczeń 2021 r. mogą ubiegać się przedsiębiorcy z poniższymi kodami PKD: 47.71.Z - sprzedaż detaliczna odzieży prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach, 47.72.Z - sprzedaż detaliczna obuwia i wyrobów skórzanych prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach,Autor zdjęcia: Materiały ZUS Najnowsza odsłona Tarczy antykryzysowej daje możliwość zwolnienia z opłacania składek ZUS za marzec i kwiecień 2021 r. przedsiębiorcom z kilkudziesięciu branż..

Dla kogo będzie dostępne zwolnienie z konieczności opłacania składek na ubezpieczenia społeczne?

Od 4 maja przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie z opłacania składek także za marzec i kwiecień 2021 r. Nadal będzie można uzyskać ze zwolnienia za grudzień 2020 r., styczeń, a także za luty 2021 r. jeżeli będą spełnione nowe określone warunki.Według rzeczniczki przedsiębiorcy mogą wystąpić o zwolnienie z opłacania składek za styczeń 2021 r. albo za grudzień 2020 r. i styczeń 2021 r., albo za luty 2021 r. Prawo do pomocy otrzymali przedsiębiorcy z niemal 50 różnych branż.. Okazuje się, że część firm będzie mogła skorzystać z ulgi za marzec i kwiecień, a część tylko za kwiecień (patrz infografika).Żeby skorzystać ze zwolnienia z opłacania składek płatnik musi mieć rodzaj przeważającej działalności (na 31 marca 2021 r.) oznaczony kodem PKD 2007 wymienionym w rozporządzeniu Rady Ministrów z 16 kwietnia 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie wsparcia uczestników obrotu gospodarczego poszkodowanych wskutek pandemii COVID-19.- zwolnienie ze składek ZUS za określone miesiące - płatnicy składek nie muszą opłacać składek ubezpieczeniowych za siebie oraz za zatrudnionych ubezpieczonych, jeżeli byli zgłoszeni jako płatnik składek przed 1 listopada 2020 r., w przypadku ich opłacenia, składki będą im zwrócone; wnioski będzie można składać do 30 czerwca 2021 r.,Zwolnienie z obowiązku opłacania składek ZUS Rozporządzenie wprowadza możliwość zwolnienia z obowiązku opłacania składek ZUS za miesiące marzec 2021 r.- kwiecień 2021 r. lub za sam kwiecień 2021 r. dla poszczególnych grup działalności gospodarczej wg klasyfikacji PKD do której należy przedsiębiorca.Od 4 maja przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie z opłacania składek także za marzec i kwiecień 2021 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że nadal będzie można uzyskać zwolnienia za grudzień 2020 r., styczeń, a także za luty 2021 r. jeżeli będą spełnione nowe określone warunki.Nowa odsłona tarczy antykryzysowej pozwala przedsiębiorcom z branż objętych pomocą wystąpić o zwolnienie z opłacania składek na ZUS za marzec i kwiecień 2021..

Od kiedy i do kiedy można składać wniosek o zwolnienie ze składek ZUS za marzec i kwiecień 2021 r.?

Można złożyć go najpóźniej do 30 kwietnia 2021 r. Dodatkowo należy przekazać do ZUS dokumenty rozliczeniowe za luty do dnia 31 marca 2021 r., chyba że jest się zwolnionym z ich składania.Jednak przedsiębiorców, którzy występują o zwolnienie z opłacania składek będzie obowiązywał nowy termin przesyłania deklaracji rozliczeniowych lub imiennych raportów miesięcznych - do 31 marca 2021 r. Więcej informacji o świadczeniu postojowym jednokrotnym, dwukrotnym lub trzykrotnym.Wniosek o zwolnienie z opłacania składek (RDZ-B7) musi trafić do ZUS najpóźniej do 30 kwietnia 2021 r. Można go złożyć tylko elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.. Od 4 maja można składać wnioski.. Można też nawet pięciokrotnie skorzystać ze świadczenia postojowego, ale nie dotyczy to wszystkich rodzajów działalności.. Wnioski w tej sprawie będą mogli składać do końca czerwca przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.. Bądź na bieżąco!Tarcza branżowa.. Rozwiązanie obejmuje firmy z .O zwolnienie z ZUS za wskazane miesiące składa się wniosek RDZ-B7.. "Od wtorku (4 maja) przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie z opłacania składek za marzec i kwiecień 2021 r. Przedsiębiorcy z branż wymienionych w najnowszej Tarczy antykryzysowej będą mogli wystąpić o zwolnienie z opłacania składek także za marzec i kwiecień 2021 r. Będą też mogli skorzystać ze świadczenia postojowego nawet pięciokrotnie.Przyjmowanie wniosków o zwolnienie z odprowadzania składek ZUS za miesiące marzec i kwiecień ruszy 4 maja..

Więcej informacji o zwolnieniu z konieczności opłacania składek znajdziesz na stronach Prime News Biznes.

Można złożyć go najpóźniej do 30 kwietnia 2021 r. Dodatkowo należy przekazać do ZUS dokumenty rozliczeniowe za luty do dnia 31 marca 2021 r., chyba że jest się zwolnionym z ich składania.ZUS wyjaśnia, że przedsiębiorcy uzyskają zwolnienie ze składek za marzec i kwiecień lub sam kwiecień.. Czytaj także: ZUS pomoże przedsiębiorcom, pracodawcom i rozliczy składkiTarcza antykryzysowa 9.0 - od 4 maja 2021 r. można ubiegać się o pomoc z ZUS..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt